Rozwój ruchowy dziecka od pierwszego roku

Żyjąc w czasach, w których przykłada się dużą wagę do rozwoju sensorycznego i emocjonalnego dzieci, należy także pamiętać o rozwoju ruchowym. Jest to nadal (i zawsze będzie) jedna z istotniejszych kwestii. Dzieci potrzebują ruchu, zatem wspierajmy ich rozwój motoryczny. Aktywność ruchowa, już od najmniejszego, ma wpływ na prawidłowy rozwój koordynacji, motoryki, a także mózgu. Co ciekawe, ruch często wpływa na zmniejszenie problemów z zaparciami oraz chorobami takimi jak otyłość w przyszłości. Aby stymulować i zachęcać dziecko do aktywności powstało już dużo ciekawych propozycji rowerów i tym podobnych sprzętów. Jedną z ciekawszych propozycji ostatniego czasu jest  Scootandride highwaykick 2w1.

Co to jest Scootandride highwaykick 2w1?

Jest to połączenie rowerka biegowego/jeździka z trójkołową hulajnogą. Przeznaczona jest dla dzieci od 1 do 5 lat, dzięki łatwej i bezpiecznej możliwości regulacji. Szeroka gama pięknych kolorów zapewnia duży wybór zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Zawsze należy pamiętać o doborze odpowiedniego kasku dla dziecka, dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ta sama firma oferuje kaski w różnych rozmiarach, najmniejszy jest przeznaczony dla dzieci od roku do pięciu lat (kask także jest regulowany), co daje dobrą alternatywę przy wymianie obydwu tych sprzętów w tym samym czasie. Jest to bardzo trwała hulajnoga, a przeznaczenie jej aż do piątego roku życia, stanowi faktyczną opłacalność pod względem ceny. Jest to stabilne urządzenie, wykonane z materiałów bezpiecznych i wygodnych dla dzieci, nie posiada ostrych, niebezpiecznych kantów. Koła są zwrotne a opanowanie skręcania stosunkowo proste dla malucha. Kiedy Scootandride highwaykick 2w1 – tanio kupisz na portalu bee.pl służy dziecku jako rowerek biegowy jego siedzenie jest komfortowe a kierownica stabilna, koła mają dobrą amortyzację.

Korzyści

Udowodniono, że dzieci korzystające z trójkołowych jeździków szybciej opanowują jazdę na dwukołowym rowerze. Łatwiej przyswajają naukę utrzymania równowagi, co jest bardzo ważne w rozwoju. Ze względu na bezpieczeństwo, komfort oraz jakość jest to idealny wybór na pierwszy sprzęt jeżdżący dla dziecka. Ważne, aby nie zniechęcić go przed postawieniem pierwszych kroków na rowerku lub hulajnodze. Scoot And Ride może stanowić idealny pomysł na pierwsze urodziny malucha, ale także inne okazje. Kwestia wizualna i przyjemna kolorystyka również w dużej mierze zachęcają dzieci do sięgnięcia po rowerek/hulajnogę. Odkrywania świata na trzech kołach, szybszego przemieszczania się i niezastąpionych niczym emocji.

About the Author

You may also like these